ورود و ثبت نام
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .تاریخ های مهم
تاریخ شروع ثبت نام در همایش
15 مهر 1399
تاریخ شروع دریافت مقاله در همایش
15 مهر 1399
آخرین مهلت ثبت نام
7 اسفند 1399
آخرین مهلت ارسال مقاله
7 اسفند 1399
تاریخ برگزاری

12 و 13 اسفند 1399

اسکریپت نمایش لوگوی ISC

یزد

استان یزد از جمله استان های تاریخی و منحصر به فرد و یکی از زیباترین شهرهای خشتی دنیا است که با داشتن جاذبه های زیبا و کم نظیر، همه ساله گردشگران و مسافران زیادی را به سوی خود جلب می کند. این استان در قسمت مرکزی فلات مرکزی ایران، از شمال و غرب به استان های سمنان و اصفهان، از شمال شرق به استان خراسان رضوی، از شرق به استان کرمان و خراسان جنوبی، از جنوب غربی استان فارس و از سمت جنوب شرقی به کرمان محدود می شود. در حال حاضر استان یزد دارای ده شهرستان (ابرکوه، اردکان، بافق، بهاباد، تفت، خاتم، اشکذر، مهریز، میبد و یزد)، بیست و سه شهر، بیست بخش، پنجاه و یک دهستان و حدود پنج هزار روستا است. شهرستان یزد با وسعت ۲۴۹۱ کیلومتر مربع به عنوان مرکز استان می باشد.

سرزمین‌ یزد جلوه هایی‌ از باشکوه ترین‌ و درخشان ترین‌ میراث‌ فرهنگی‌ و تمدن‌ کهن‌ ادوار مختلف‌ تاریخی‌ ایران‌ را در خود جای‌ داده‌ است‌. تاریخ‌ سکونت‌ انسان‌ در این‌ خطه‌ از هزاره‌ سوم‌ پیش‌ از میلاد فراتر رفته‌ است‌، به‌ طوری‌ که‌ در عهد پیشدادیان‌ طوایف‌ در حال‌ کوچ‌ از بلخ‌ به‌ پارس‌، این‌ سرزمین‌ را یزدان، نامیدند و از آن‌ زمان‌ به‌ بعد یزد محل‌ عبادت‌ شد. از مهم ترین‌ مراکز اسکان‌ اولیه‌ این‌ سرزمین‌ به‌ مهرپادین‌ (مهریز) فهرشان‌، پهره‌ (فهرج‌)، خورمیش‌، ادر (اردکان‌)، شواز، قلاع‌ موبدان‌ (میبد)، طرنج‌، عقدا و اشکذر می توان‌ اشاره‌ کرد. شهر یزد به‌ عنوان‌ محلی‌ پاک‌ و مقدس‌ در رأس‌ تمام‌ آبادی های‌ مزبور قرار داشته‌ است‌.

استان‌ یزد از لحاظ‌ کنش های‌ فرهنگی‌ نیز جالب‌ توجه‌ است‌. این‌ منطقه‌ از لحاظ‌ رفتارهای‌ فرهنگی‌ مردم کانون‌ گوناگونی هاست‌ و در این‌ بین‌ خصوصیات‌ فرهنگی‌ زرتشتیان‌ از پیشینه‌ تاریخی‌ درخشانی‌ برخوردار است‌. زرتشتیان‌ طبق‌ آئین‌ زرتشت‌ مراسم‌ ویژه ای‌ را در روزهای‌ معینی‌ از سال‌ برگزار می کنند که‌ از دیدگاه‌ جهانگردی ‌برای‌ افراد مسلمان‌ و پیروان‌ سایر ادیان‌ جالب‌ توجه‌ و دیدنی‌ است‌.

ترمه، زیلو، سفال و سرامیک، شیرینی های سنتی چون باقلوا، پشمک و قطاب نمونه هایی از سوغات استان یزد می باشد که مورد استقبال مسافران و گردشگران قرار می گیرد. مجموعه امیرچخماق، مسجد جامع کبیر یزد، باغ جهانی دولت‌آباد، زندان اسکندر، ساباط های شهر، آب انبار شش بادگیری، آسیاب آبی اشکذر، باغ جهانی پهلوانپور و … از جمله بناهای تاریخی استان یزد به شمار می آیند. عمده ترین صنایع دستى این استان زیلو بافی، دارایی بافی، ساخت سفال، سرامیک و کاشی است.

پوستر کنفرانس
روز شمار کنفرانس
تا پایان ثبت نام در همایش: پایان یافتتا پایان مهلت ارسال مقاله: پایان یافت


تماس با ما
تلفن ثابت

035-31622023

نمابر

035-38303455

ایمیل

info.mcmi@acecr.ac.ir

آدرس

یزد، صفائیه، میدان عالم، بلوار شهدای گمنام، سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد، پژوهشکده مواد نوین سرامیکی


پژوهشکده مواد نوین سرامیکی